26 lutego 2024

Recenzja książki Erin Hunter "Życzenie Liściastej Sadzawki"

Ostatnio przeczytałam książkę pt. „Życzenie Liściastej Sadzawki” autorstwa Erin Hunter. Jest to autorka - a dokładniej – zespół autorek popularnej serii zatytułowanej „Wojownicy” i „Sfora”.

Książka opowiada o kotce, która jest medyczką Klanu Pioruna, ale pewnego dnia dowiaduje się o czymś, co na zawsze zmieni los wszystkich klanów. Musi przejść trudną drogę wiodącą przez różne wyrzeczenia, przykre doświadczenia i ból, który z każdym krokiem będzie doskwierał jej bardziej, ale czy są takie przeszkody, których nie próbowałoby się pokonać dla tego, co najważniejsze?

Fabuła książki jest ciekawa, wciągająca. Język noweli jest prosty, dzięki temu książkę szybko się czyta. Bohaterowie są przejrzyści i czytelni ( jeśli sięgnąłeś po tę książkę po „Potędze Trójki”). Widać, że autorki zwracały szczególną uwagę na prezentację uczuć bohaterów. Świetnie dopracowany jest opis postaci i charakterystyka klanów na pierwszych stronach, a do tego jest jeszcze ciekawie zilustrowana mapa, która przedstawia tereny kocich terytoriów.

Uważam, że dobrym pomysłem jest przedstawienie na początku książki codziennego życia w klanie, a potem, w miarę rozwoju fabuły, budowanie napięcia, prowadząc czytelnika poprzez dynamiczną akcję aż do punktu kulminacyjnego, gdzie wszystko się zmienia. Trzeba jednak zauważyć, że w pewnych momentach akcja mogłaby być poprowadzona zręczniej, by ani przez chwilę nie budziła uczucia monotonii.

Z całą pewnością polecam jednak „Życzenie Liściastej Sadzawki”, jest to książka dla tych, którzy lubią akcję i napięcie. Przejmujące dialogi, sceny budzące zachwyt, smutek, żal… Tak, to zdecydowanie książka warta polecenia!

Hania S.

 

 

Artykuły z tej kategorii

23 maja 2024
     Witajcie,
18 kwietnia 2024
            Budzisz